با وجود اینکه برندهای مختلفی از کفش‌های کتانی وجود دارد اما یک برند بالاتر از همه ایستاده است و آن برند آمریکایی کانورس (Converse) است. این برند آمریکایی مشهور بیش از صد سال است که پر قدرت به تولید کفش‌های کتانی مشغول است. کانورس برای علاقه‌مندان به دنیای مد کفش‌های کتانی کلاسیکی را تولید می‌کند که هیچگاه دمده نمی‌شوند و جذابیتشان را از دست نمی‌دهند.

امروزه کانورس کتانی‌های مختلف و متنوعی را در مدل‌ها و رنگ‌های مختلف عرضه می‌کند. کانورس کتانی‌هایی از مدل‌های ساق‌دار بلند مشکی و ساده، ساق کوتاه سفید تا حجیم، طرح‌دار رنگی و هر مدلی که بین این مدل‌ها قرار بگیرد را تولید می‌کند و کتانی‌هایی را عرضه می‌کند که مناسب استایل هر فردی باشند. در این مطلب به معرفی مدل‌های مختلف کانورس و نحوه‌ ست کردن صحیح آن‌ها در استایل می‌پردازیم.

کانورس سفید و مشکی

کتانی‌های کلاسیک، سفید و مشکی و بنددار کانورس به سادگی قابل تشخیص هستند. این مدل تنها مدلی نیست که همه‌ی افراد بشناسند اما جزو مدل‌هایی است که همه‌ی آقایان باید داشته باشند. این کفش جذاب و راحت مدلی است که به خوبی با همه‌ی استایل‌ها ست می‌شود اما با لباس‌های کلاسیک و قدیمی ظاهر بهتری را ایجاد می‌کند. این کفش‌های کتانی با لباس‌های غیررسمی بهتر ست می‌شوند. برای ست کردن کانورس سفید و مشکی در ابتدا شلوار جین زاپ‌دار یا راحت خود را انتخاب کرده و سپس لباسی را بدون فکر کردن زیاد برای نیم تنه بالایی خود انتخاب کنید. به عنوان مثال می‌توانید تیشرت، پیراهن شمبری و کت بامبر را برای داشتن یک استایل ایده آل ساده انتخاب کنید.

کانورس مشکی ساق بلند

کانورس ساق بلند مشکی بسیار شیک است. برای تکمیل استایل همراه این کفش شیک از یک شلوار جین اندامی که پایین آن تا شده است استفاده کرده و استایل بالاتنه را ساده و کلاسیک نگه دارید؛ به عنوان مثال یک تیشرت ساده‌ی سفید بپوشید یا پیراهن آستین‌ کوتاهی که کمی طرح‌ دارد را انتخاب کنید. انتخاب تکمیل استایل به خود شما بستگی دارد اما سعی کنید استایل را با پوشیدن یک عینک آفتابی ویفرر رنگ تیره تکمیل کنید.

کانورس ساق بلند قرمز

کانورس ساق بلند قرمز یک جایگزین برجسته برای استایل‌های مشکی و سفید است. این رنگ بسیار جذاب بوده و توجه بسیاری را به سمت پاهایتان جلب می‌کند. با انتخاب لباس‌های رنگ روشن استایلتان را متوازن نگه دارید. از انتخاب استایل مونوکروم و مشکی اجتناب کرده و به جای آن به دنبال رنگ‌های دیگر باشید. آبی و سرمه‌ای به خوبی با قرمز ست می‌شوند و سبز مکمل آن است. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ‌ها باید ملایم باشند تا تضاد چشمگیری بین رنگ‌های روشن ایجاد نشود. همانطور که برای رنگ‌های خنثی رنگ قهوه‌ای ملایم پایه‌ی ایدئآلی برای استایل ایجاد می‌کند.

کانورس ساق بلند سفید

کانورس ساق بلند سفید استایل کلاسیک زیبایی را ایجاد می‌کند. این استایل شیک به خوبی با شلوار جین غیررسمی یا شلوار کتان ساده ست می‌شود. از آنجایی که کفش‌های ساق بلند ارتفاعی بالاتر از مچ پا دارند ترکیبشان با شلوارهایی که پایینشان تا شده است بسیار زیبا می‌شود. اما برای ایجاد استایل راحت و متوازن هم می‌توانید شلوار را بلند و بدون تا روی کفش رها کنید.

حتما شلوار با برش اسلیم و اندامی را انتخاب کنید زیرا شکل خطی آن‌ها با مدل اندامی کفش‌های کتانی بهتر ست می‌شود. در نهایت استایل خود را با یک پیراهن سفید ساده و یک کت تیره تکمیل کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که هر چقدر کفش کتانی کانورستان تمیزتر باشد زیباتر و شیک‌تر به نظر می‌رسد.

کانورس ساق کوتاه سفید

کانورس ساق کوتاه سفید یک کتانی عالی و مناسب برای تابستان است. رنگ روشن و مدل ساده‌ی این کفش‌ها باعث می‌شود استایل زیبا و ساده‌ای ایجاد کنند. برای استفاده‌ی بیشیینه از این کفش‌های شیک آن‌ها را با شلوارهای رنگ روشن مانند شلوار جین‌های رنگ روشن یا سفید و شلوار های کتانی طیف خاکی رنگ ست کنید.

از شلوارهای جین تیره رنگ هم می‌توانید استفاده کنید اما مراقب باشید تضادی که ایجاد می‌شود خیلی زیاد نباشد و مطمئن شوید که استایل را متعادل نگه داشته‌اید. با به کار بردن یک پیراهن آکسفورد شیک ترجیحا به رنگ سفید و یک کت بلیزر دو دکمه‌ی باز استایل خود را تکمیل کنید.

کانورس ساق کوتاه مشکی

کتانی‌های ساق کوتاه سفید برای تابستان عالی هستند و کتانی‌های ساق کوتاه مشکی هم برای ایجاد استایل غیررسمی زمستانی یک گزینه‌ی عالی به شمار می‌روند. کفش‌های تیره در ترکیب با استایل‌های هوای سرد به رنگ‌های خنثی و تیره شیک‌تر به نظر می‌رسند. مطمئن شوید که استایل تمام مشکی نپوشید زیرا با اضافه کردن کمی رنگ به استایل ظاهر مدرن و زیبایی خواهید داشت. همچنین به خاطر داشته باشید که این کفش‌های کتانی با استایل‌های غیررسمی بهترین ظاهر را دارند بنابراین از پوشیدن لباس‌های رسمی به همراه آن‌ها خودداری کرده و در عوض لباس‌های راحت بپوشید.

برخی شلوار جین‌های اسکینی یا شلوار کتانی‌های اسلیم همین کار را برای شلوارها انجام می‌دهند. برای بالاتنه‌ی خود به همراه این شلوارها یک کت پارکا یا جامپر استایلتان را تکمیل کرده و شما را گرم نگه می‌دارند. در نهایت استایل خود را با یک کلاه یا شال تکمیل کنید.

چگونه باید از کفش‌های کانورس در استایل خود استفاده کنیم؟

 • با ست کردن کتانی کانورس خود با استایل‌های شیک تیپ اسمارت کژوال ایجاد کنید.
 • استایل اسلیم کانورس را با شلوارهای اسلیم کات یا اسکینی ست کنید.
 • در تابستان کانورس سفید و در زمستان کانورس مشکی بپوشید.
 • برای ایجاد استایل جذاب و غیررسمی کانورس را با شلوارک بپوشید.
 • برای اینکه کانورستان همیشه زیبا به نظر برسد آن را به صورت منظم تمیز کنید.

چگونه کانورس را تمیز کنیم؟

 • در ابتدا یک پیمانه مایع لباسشویی را داخل یک کاسه آب بریزید.
 • آب کفی را بااستفاده از یک برس ساینده روی کفش‌های کتانی خود کشیده و آلودگی‌ها را از بین ببرید.
 • کفش را کامل آب بکشید و با دستمال کف‌های باقیمانده را پاک کنید.
 • در صورتی که کتانی‌هایتان سفید هستند برای از بین بردن لکه‌های سخت از مسواک و خمیر دندان استفاده کنید.
 • سپس آن را دستمال کشیده و آبکشی کنید.
 • صبر کنید تا کفش‌ها خشک شوند.

آیا باید با کتانی‌های کانورس جوراب بپوشیم؟

جوراب پوشیدن با کفش‌های کانورس از تاول زدن پا جلوگیری می‌کند. جوراب همچنین رطوبت را به خود جذب کرده و مانع از ساییده شدن کفش هنگام برهنه پوشیدن آن‌ها می‌شود. جوراب همچنین مانند یک پد برای پا عمل کرده و پاها را گرم نگه می‌دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *